Přihláška

Vyplňte přihlášku, na základě které vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi.


Elektronická přihláška do turistického oddílu - klikněte zde

Kdo jsme?

Hvězda Severu je chlapecký turistický oddíl, který vznikl v roce 1996. Nyní pracuje pod hlavičkou Asociace turistických oddílů mládeže ČR. Oddíl je určen pro chlapce z Brna - Králova Pole a okolí. Našim cílem je především smyslupně naplnit volný čas Vašich dětí a náš výchovný program je úzce spjat s organizací Junák a Liga lesní moudrosti.

Koho od září přijmeme?

Kluky od první do páté třídy základní školy.
Náš člen si může vybrat, který den bude chodit 1x týdně na schůzku:
pondělí - 17 až 18.30 hod. (schůzka určena pro mladší členy a nováčky)
úterý - 17 až 19.00 hod. (schůzka určena pro kluky do 14 let)
(čtvrtek - 17 až 19.00 hod. (schůzka určena pro kluky do 14 let)

Pokud Vás naše základní informace zaujaly, stačí jen vyplnit výše elektronickou přihlášku a my se Vám již ozveme. Pro více informací o činnosti oddílu či naši organizaci kontaktujte prosím člena vedení oddílu MgA. Martina Fišla, přezdívaného Čibi.

Činnost oddílu Hvězda Severu

Skupinky chlapců nazýváme družiny o šesti až osmi členech, věkových vrstevníků, které se pod vedením rádce scházejí jedou týdně na schůzkách v klubovně a jedenkrát o víkendu za měsíc podnikají různé výpravy. Rádcové jsou zkušení, protože sami prošli oddílem od svého útlého věku. Oddíl tvoří tři chlapecké družiny. Členové se na schůzkách učí spolupráci, vzájemné úctě a toleranci, výchovy k přírodě, dovednostem v oblasti tábornictví (práce s mapou, práce s buzolou a GPS, základy zdravovědy). Vše podnikáme formou her a využíváme všech moderních prvků travení volného času spojené se zážitkovou pedagogikou.
Sjíždíme řeky, sportujeme v tělocvičně, chodíme na horolezecké stěny, pro nejaktivnější členy připravujeme zahraniční expedice.
Vyvrcholením celoroční činnosti je čtrnáctidenní letní tábor v indiánských stanech týpí. Ten letošní se konal u Červené Řečice, okr. Pelhřimov, na naší oddílové louce.

Mapa k naší klubovně


Zvětšit mapu

Kudy k nám a kdy nás zastihnete v klubovně?

Naše klubovna se nachází na Kolárově ulici (naproti České pošty) v areálu VUT. Pokud jsme v klubovně, železná závora bude otevřena. Kdo by chtěl okusit "kouzlo brněnských šalin", nechť se vydá tramvají číslo jedna. Výstupní stanice se jmenuje Semilasso. Poté vás čekají ještě dvě minuty chůze z kopečka po ulici Kolárova (viz. mapka) a jste u nás. Klubovna se nachází na konci pravé boční uličky, vedle kostela Nejsvětější Trojice. Můžete si o naší činnosti přečíst také na informačí vývěsce před kostelem.

Zastihnete nás zde vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek mezi 17.30 a 18.30 hodinou.
Zde můžete pokračovat na odkaz často kladené otázky rodičů